meme

Ohledně toho, co je duševní zdraví, panuje mnoho nejasností. Mnoho lidí okamžitě začíná přemýšlet o problémech duševního zdraví nebo duševních nemocech – ale to je pouze část rozmanité reality.

Každý má své pojetí “duševního zdraví” a to může být:

Být duševně zdravý je také o síle překonávat těžkosti a výzvy, kterým někdy v životě čelíme – mít zdravou sebejistotu a sebeúctu, být schopný dělat rozhodnutí a věřit si.

Jak na zdary a nezdary…

I přesto, že všichni máme duševní zdraví, je také důležité poznat, kdy potřebujete pomoc nebo podporu s tím, jak se cítíte – nebo vědět, kdy možná můžete zažít vážnější problém. Je v celku normální se občas cítit ustaraný, úzkostný nebo znepokojený, když věci nedopadnou tak, jak očekáváte – každý čelí stresu ve svém životě v určitých obdobích a ta mohou zahrnovat:

Vědět, kde dostat pomoc a radu

Problémy duševního zdraví postihuje mnohem více mladých lidí, než si uvědomujeme:

Čeho si všímat?

Pokud někdo zažívá obavy, úzkosti a složité pocity do takové míry, že vážně zasahují do jeho každodenního života, jako například:

a tyto pocity začínají být neustálé, trvající týdny a více, pak trpí problémem s duševním zdravím nebo poruchou a je potřeba, aby vyhledal rady a pomoc.

VÍCE INFORMACÍ TAKÉ NAJDEŠ TADY:

ND